NIKE – boty, kopačky a sportovní oblečení

Boty Nike

Americká firma Nike patří mezi nejznámější výrobce sportovního oblečení a sportovních doplňků na světě. Kvalitu této značky znají ti nejlepší sportovci po celém světě. Založena byla počátkem 70tých let 19. století jak jinak než trenérem atletiky Billem Bowermanem a jeho tehdejším svěřencem atletem Philipem Knightem. Dnes najdeme v sortimentu společnosti Nike oblečení pro všechny sportovní příležitosti, ale také pánské a dámské oblečení pro normální nošení a dokonce parfémy.

MENU

  1. Historie firmy Nike
  2. Boty NIKE
  3. Kopačky
  4. Logo, reklama a sponzoring
  5. Nike e-shopy

Historie Nike

Philip Knight a Bill Boweman začali nejprve sportovní obuv dovážet z dalekého Japonska. Tento byznys ovšem nebyl výhodný a proto se rozhodli, že zkusí vyrobit vlastní produkt a nechali vzniknout první verzi bot Nike. První větší úspěchy se ovšem dostavili až v roce 1972, kdy se značka Nike dostala do podvědomí lidí. Postupem času se z firmy Nike stala světová jednička prodeje sportovní obuvi a později si vydobyla také řádné místo na trhu se sportovním oblečením.

Boty NIKE

Vše začalo zcela revoluční výrobou bot pro sportovní účely v malé obuvnické dílně Billa Bowermana. Později se ukázalo, že boty Nike mají tak výjimečné vlastnosti, že by sportovci měli dosahovat mnohem lepších výsledků. Boty Nike byly zároveň navrženy tak, aby byli dostupné i pro normální nošení pro běžně pracující lid. Brzy poté se tak popularita boty Nike rozrostla do takových rozměrů, že se nakonec stala jedničkou.

Zajímavou službou, kterou začala firma Nike nabízet je tzv. NIKE ID. Tato služba umožňuje navrhnout si vlastní boty Nike. Nejdříve si vyberete materiál a pokračujete výběrem a kombinací různých barev, prvků a nápisů. Dokonce si na zadní část paty můžete nechat vytvořit vlastní nápis. Firma Nike tak přišla mimo sériovou výrobu na zcela originální možnost tvorby vlastních obuvi. Cena výroby jednoho páru bot se pohybuje o pár set korun výše než u klasicky sériově vyráběných bot, ale řekněte nestojí to za tu cenu? Já si myslím že ano.

V oblasti bot pro volný čas se stále více setkáváme se street a skate stylem, který se pochopitelně přizpůsobuje masové poptávce po tomto stylu.

Boty Nike Boty Nike

Kopačky Nike

Kopačky Nike považují mnozí fotbalisté za absolutní špičku. Výroba zahrnuje nejen kopačky pro profesionály, ale také pro začátečníky (např. Nike Tiempo). Mezi vyhledávané kolekce patří kopačky Nike Total 90, které mají pomoci udržet fotbalistu v nejlepším výkonu po celých 90 minut. Často se setkáváme také s označení kopačky Nike T90.

Mezi starší kolekcí patří kopačky Nike Mercurial Vapor, ty se vyznačují originální designem a především výrobní technologií, která dělá z kopaček Nike absolutně pohodlné a lehké boty se kterými budete podávat ty nejlepší výkony. Novější provedení bylo vydáno pod názvem kopačky Nike Mercurial Vapor Superfly, které se znovu o kus přiblížilo k absolutní kvalitě a modernosti.

Kopačky Nike Mercurial Vapor VI FG Kopačky Mercurial Glide FG Mens Football Boots
Na obrázku kopačky Mercurial. V eshopu Xmode seženete dětské, chlapecké a pánské provedení kopaček.

Logo firmy Nike

Logo firmy Nike ve tvaru tzv. fajfky má vyjadřovat pohyb, rychlost a dynamičnost lidí. V angličtině jej nazýváme jako swoosh.

Reklama Nike

Firma Nike si díky úspěchům může dovolit vrážet tučné finance do reklamních spotů. Téměř vždy si můžete být jisti, že reklamní spot firmy Nike bude naprosto originální a fascinující. Filmování probíhá za účasti věhlasných sportovců.

Sponzoring Nike

Firma Nike si dovoluje sponzorovat známé sportovce, kteří ji v mnohém vděčí za své úspěchy. Mezi těmi nejznámějšími jsou například bývalá světová jednička v golfu Tiger Woods, cyklista Lance Armstrong či dokonce celé skupiny lidí jako například fotbalový národní tým Brazílie, Portugalska, Nizozemska či ženský fotbalový národní tým USA.

NIKE e shop

Prozatím tu není žádný obchod s Nike oblečením

Témata: Nike Retro Lifestyle, Nike Air Force One, Nike Air Max, Nike plus, Nike+, Nike ID

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich